seo nedir¿ - kutu sözlük
seo nedir¿ -

seo nedir¿

seo (search engine optimization) yani "arama motoru optimizasyonu" demektir.

web sitelerini google gibi arama motorlarında üst sıralarda görünmesine yardımcı olur.

site içi teknik bazı iyileştirmeler ve yazılımsal düzenlemeler yapılır. off page olaraksa backlink önemli sıralama ve algoritma sıralama sinyalleri arasındadır.

sitenin keşfedilmesini sağlayan arama motoru optimizasyonu işlemidir.

normalde hiç huyum değildir bunları paylaşmak ama başımdan geçen bir olayı yazmak istiyorum, sizin de başınıza gelirse dikkatli olun.

konu seo (arama motoru optimizasyonu) olunca işini yapıyor gibi görünüp aslında hiç bir şey yapmayan ve buna rağmen paralarınızı yiyen, sizi haraca bağlayan insanları biliyorsunuzdur. yok efendim 1 ay da 1. sıraya getirceklermiş yok efendim garanti veriyolarmış.

adam beni bağlamak için sallıyorda duruyor. ee ben de safım zaten bir şey bildiğim yok inandım tamam dedim çalışalım. 11 ayımı çaldılar. hani 1 ayda getiriyodunuz ilk sıraya 1 yıl oldu dedim şöyle böyle bahane uydurdular. olan sıralamamı da düşürdüler.

sonra öğrendim ki seo denilen şeyin 1 ayda yapıl(a)madığını. bu adamları da araştırdım adamlar dolandırıcı çıktı benim gibi kaz bulunca yolabildikleri kadar yoldular.

demem o ki herkese güvenmeyin. ben buldum güvenebileceğim birilerini adamlar helal olsun enkaz halde olan sitemi ayağa kaldırmayı başardılar.

web sitelerinin görünen yüzüdür. seo'suz bir site gölgedir.

bir yazının internet üzerinde görünebilmesi için gerek mutlaka yapılması gereken işlemler bütünüdür. içeriğinizin ne olduğunu arama motorlarına tanıtmazsanız, istediğiniz kitleye hiçbir zaman ulaşamazınız.