satılık böbrek fiyatları - kutu sözlük
satılık böbrek fiyatları -

satılık böbrek fiyatları

son zamanlarda çeşitli platformlarda sahibinden satışa çıkarılmış böbrek ilanları görüyorum. insanlar o kadar çaresiz kalmışlar ki borçlarını ödemek veya geçimlerini sağlayabilmek için bu tarz işlere yönelmişler. öncelikle şunu belirtmek isterim ki ülkemizde organ pazarı - alışverişi suç teşkil etmektedir ve kesinlikle yasal değildir. aynı zamanda organını satmak isteyen bir kişinin geri kalan hayatı büyük bir tehlike içerisinde olacaktır. medyada gördüğümüz ve gülüp geçtiğimiz iphone satın almak için böbreğini sattı haberlerini ilgili kurumlar ciddiye almalı ve bunun şakası dahi yapılmamalıdır. lütfen internet sitelerinde, forumlarda sağda solda; adres, telefon vs. bırakarak organ mafyalarına açık kapı bırakmayın.

bu denli hassas bir konuda herkesi bilinçli olmaya davet ediyorum. allah diyaliz hastaları başta olmak üzere herkese şifa versin, temennim bu yönde.

organlarımızın abd, çin gibi ülkelerde yasal ve ortalama donör değerlerini aynen atarmak istiyorum, genel kültür olsun! https://onedio.com/haber/vucudunuzdaki-saglam-organlari-satmak-istediginizde-kazanacaginiz-para-sizi-biraz-sasirtacak-763350

kornea = 70 bintl

akciğer nakli = 950 bin tl

kalp = 1.8 milyon tl

karaciğer = 700 bin tl

böbrek = 475 bin tl

hede de görünce korktuğum başlık. ciğerler beş para ediyormuş demek.