ismi azam duası ve okunuşu - kutu sözlük
ismi azam duası ve okunuşu -

ismi azam duası ve okunuşu

ism-i âzam; allah'ın en büyük ismi anlamına gelen bir tâbir olarak kullanılır. işte yalnızca peygamber efendimizin (s.a.v) bildiği "i-smi azam" duası, okunuşu ve anlamı. duaların kabulü olarak bilinir.

okunuşu :
allâhümme innî es'elüke bi ennî eşhedü enneke entellâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus-samedüllezî lem yelid ve lem yûled ve lem yeküllehû küfüven ehad.
**

anlamı (türkçe okunuşu) :
ey allâh! muhakkak ki ben senden başka hiçbir ilah olmadığına, senin tek olan, bir olan, hiçbir kimseye muhtaç olmayan, doğurmamış, doğrulmamış ve kendisine denk hiç kimse bulunamamış yüce allâh olduğuna şâhitlik ediyor olmam vesilesiyle (dualarımın kabulünü) senden istiyorum.
**

cenab-ı Âllah tüm gecelerin içinde kadir gecesini, cuma gününün içinde eşref saatini ve kur'an-i kerim içinde ise ismi azam duasını gizlemiştir.
**

dilek için nasıl okunur?
duaya başlamadan önce abdest alınmalıdır. mümkünse gece yarısından sonra okunması tavsiye edilir. yaradana tam bir teslimiyet ve içtenlik duygusunda dua anlamı ile beraber okunur.

ismi azam, 111 kere okunduğunda 24 saat içinde kabulü gerçekleşecek dilek olarak bilinir. semerkand tv, mustafa karataş ve cübbeli ahmet hoca tarafından kenz'ül arş duası ile beraber oldukça etkili olduğu söylenir.

source : lalegül dergi

allah (c.c.) razı olsun inşallah. keşke site yazılımı tüm harfleri otomatik olarak küçüğe çevirmese dedim içimden.

çok etkili bir dua olduğunu biliyorum.

ismi azam duası arapça - türkçe dinlemek için :

 youtube video

istanbul üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi prof. dr. mustafa karataş, her kapıyı açan ism-i azam duasının öneminden bahsetti..

 youtube video


peygamberimizin tavsiye ettiği duayı prof. mustafa karataş okuyor. ism-i azam duası : https://twitter.com/muhabbet_kapisi/status/1039475286830665728