faydalı web siteleri - kutu sözlük

faydalı web siteleri

gerek ekşi sözlük gerek onedio gibi sosyal platformlarda olsun az kişinin bildiği ya da kimsenin bilmediği muhteşem internet siteleri şeklinde paylaşımlar yapılıyor. kutu sözlük olarak biz de bir liste yapalım, işinize yarayabilecek tüm siteler bu başlık altında toplansın.

hunter.io : bir sitenin tüm mail adreslerini çıkaran online araçtır. misal abc.com için destek@abc.com , satis@abc.com gibi sonuçlar verebilir. herhangi bir firma ile sorun yaşarsanız veya başka nedenlerden dolayı iletişim için oldukça işe yarar bir tools.

teyit.link : web'de zamanı durdurur. bir site adresine veya sayfaya sonradan ulaşmak adına saklamak istiyorsanız işinize yarayacaktır. böylece sayfa silinse dahi kopyasına erişebileceksiniz.

gartic.io : internet üzerinden başka kişilerle ya da arkadaşlarınızla oynanan resim çiz, tahmin et oyunu. bir zamanların cizbakalımı.

getlinkinfo.com : link kısaltma servisi kullanılarak kısaltılmış url lerin nereye gittiğini öğrenin. bitly, goo.gl ve tinyurl gibi reklamsız servislerde sorunsuz çalışmaktadır. bc.vc, link.tl gibi reklamlı servisler için "adf.ly killer" chrome eklentisini kullanmanız gerekiyor. ilgili eklenti +250 sitenin linkini anında çözer.

namechk.com : bir kullanıcı adının hangi popüler sitelerde kullanılmış olduğunu görün. ya da bir alan adı (domain) ismi girin, hangi uzantılar boş hemen öğrenin.

hellofax.com : acil olarak fax mı göndermeniz gerekiyor? bu internet sitesi hiçbir ücret ödemeden faks göndermenize olanak sağlar, denenmiştir ve onaylanmıştır. kurumsal firmalar, resmi kurumlar vs. için işinize yarayacaktır.

downforeveryoneorjustme.com : herhangi bir internet sitesine erişimin anlık olarak olup olmadığını sorgulayın. web sitesi kapalı mı yoksa sadece siz mi sorun yaşıyorsunuz? cevabı için test edin.

musclewiki.org : resimdeki vücut anatomisinden kas yapmak istediğin lokal bir vücut bölümünü seçiyorsun ve karşına yapman gereken egzersizleri sıralıyor.

findtheinvisiblecow.com : eğlenceli bir tarayıcı oyunu. farenizi belli alanlara sürükleyerek öten gizli ineği bulun.

reddit.com/r/onoff/ : +18 sitedir, kadınlar çıplak ve kıyafetli hallerini paylaşıyor.

coffitivity.com : evde yalnız oturmaktan şikayet edenler için üniversite, cafe vs. gibi çeşitli ortamlardaki gürültü ve konuşma seslerini içeren bir uygulama.
telefon rehberinizden silinen tüm numaralara ulaşmak için facebook'u kullanabilirsiniz.
https://www.facebook.com/mobile/messenger/contacts/

topluca görüntülemek ve sansürü kaldırmak için :
ayarlar » facebook bilgilerim » bilgilerimi indir bölümünden sadece hakkımda olan seçeneğe tik atarak ister .html ister json olarak indirebilirsiniz. json olarak indirip hızlıca excel ile .csv uzantılı bir dosya oluşturarak cep telefonunuza geri yükleme yapabilirsiniz. kalın sağlıcakla!