en iyi seo firması hangisidir? - kutu sözlük

en iyi seo firması hangisidir?

konuya subjektif yaklaşmak istemiyorum çünkü en iyi seo firması kimdir, nedir bunu tam olarak bilemeyiz şâyet en iyi seo ajansını öğrenmek istiyorsak hepsi ile ayrı ayrı çalışmamız gerekiyor. tabii ilgili firmalardaki müşterilerin şikayet ve memnuniyet oranlarına bakarak bir değerlendirme yapılabilir. ben bu başlıkta seo firmalarını bazı kriterlerine göre karşılaştırmak istiyorum. söz konusu seo şirketleri, seo kelimesinde (google için) ilk 2 sayfada yer alan bilinir markalardan oluşmaktadır. işte en iyiler listesi..

domain authority (da) - page authority (pa) sıralaması :
seohocasi.com
zeo.org
reknova.com.tr

alexa sıralaması :
seohocasi.com
seosozluk.com
ayhankaraman.com

moz rank - trust sıralaması :
zeo.org
reknova.com
crmmedya.com

ahrefs derecesi:
reknova.com
seohocasi.com
crmmedya.com

en fazla trafik alanlar:
seohocasi.com
seosozluk.com
seosefi.com

en doğru (az sayıda) backlink alanlar:
reknova.com.tr
ayhankaraman.com
seosefi.com

en fazla spam yapanlar:
seohocasi.com
zeo.org
seosozluk.com
crmmedya.com

sanırım 1-) reknova ve 2-) seo şefi bu konuda başarılar. bonus 3-) ayhan karaman olabilir.
freelance olarak çalışan seo uzmanlarını da aslında bu incelemeye eklemek lazımdı. eğer doğru kişiyi bulursanız maksimum faydayı en kısa zamanda alabilirsiniz.

sempeak.com ve tamseo.com.tr gibi firmalar unutulmuş sanırım. seo şefi benim de dikkatimi çekti. armut.com gibi sitelerden seo uzmanı aramamak lazım.
uzun süredir sadece seohocasi ve ayhankaraman siteleri ilk sayfada yerini koruyor. kaan gültekin webtures firmasını da ilk sayfaya getirmiş. maalesef seosefi yükselişi kalıcı olmadı.

bunun dışında celilcan.net diye bir site daha var ama bana pek güven vermedi. google şu sıralar zaten seo'nun önünü kesmeye çalışıyor ilk hamleyi anlık index almayı engelleyerek yaptı, backlinkler google tarafından görülmüyor.